Jelentkezés első osztályba
Mit jelent egy család életében az iskolakezdés?
Amikor iskolát választunk, igyekszünk elképzelni, milyen lesz gyermekünk kisiskolásként, kiskamaszként. Ahhoz, hogy ennek a gyerek-képnek teret engedjünk, a családi értékek mellett megkerülhetetlen az iskolai környezet, amibe bekerül az óvoda után.
A Zenit alapításánál egy olyan iskola volt a cél, ami nem nyomja el a természetes növekedést, nem nyesi le az értékes különbözőségeket, inkább táplálja a belülről fakadó kíváncsiságot és lelkesedést, ami a tehetség maga. Egy biztonságos fészek, ami körülveszi a szárnyait próbálgató elsőst, és biztos talajt jelent a felvételizők szárnyalásához is. Az iskola egy olyan második család, amely együttműködve egészíti ki az elsőt, közösségbe foglalja a csatlakozókat, így maga az elválás, az önállósodás a gyermek tempójában történik meg.
Hogyan készülhetünk fel az iskolára?
Erre nincs mindenkire érvényes recept, érdemes követni a gyermek természetes igényeit, sokat beszélgetni, ismerkedni. A Zenit rendezvényeit úgy tervezzük, hogy legyenek az egészen kicsiknek is szóló programok, amik során meg tudjátok ismerni az iskolát, a csapatunkat, az épületet. A legbiztosabb megoldás persze az iskola-előkészítő csoport, melyhez csatlakozva akár pár alkalommal, akár egy éven át is megkezdhetik az otthonos berendezkedést a Zenitben.
386424540_10160831487748548_4477495182518195237_n | Image_20230828_164507_689 (1) |
---|---|
PXL_20230821_153643429.MP (1) | 243501742_1771237713069050_8118284591601200087_n |
PXL_20220410_153939235 (2) | 20231013_121030 |
PXL_20211027_122636831 |
Mit tehet az iskola, hogy megkönnyítse a váltást?
A Zenitben az első évfolyamba beiratkozó gyermekek már óvodásként megkezdhetik a jövőbeli csapat kialakítását, az iskola-előkészítő foglalkozásokon. Az első évet gólyafióka táborral kezdjük.
Már ezen alkalmak során is érezhető, mi fog várni a gyerekekre szeptemberben: nincs versenyeztetés, a kis csoportot családias hangulat jellemzi, szinte észrevétlenül, a játékon keresztül tanulunk, fejlődünk. Sok időt töltünk a szabadban, a kültéri órák és foglalkozások alkalmával.
Fokozatosan ismerjük meg a tanítókat, a pedagógus csapatot, akik a későbbiekben olyan foglalkozásokat tartanak a gyerekeknek, mint az ismerkedés az angol nyelvvel és kultúrával, olvasókör, hangszeres zene, környezetismeret és gyakorlati készségek, kézművesség.
A tanterem és a közösségi terek berendezése is erősíti a biztonság- és kényelem érzetet, hogy minél hamarabb otthon legyenek a gyerekek a Zenitben: babzsákok, nagy szőnyeg, könnyen átalakítható bútorok várják a gyerekeket, akik a terek dekorálásával tudják kedvük szerint alakítani a hangulatot. Minden napunk integráns része a beszélgetőkör - ami nem csupán a reggelek része, hiszen nem csak akkor van fontos mondanivalója a gyerekeknek! A tanítók és munkatársaink is nyitott fülekkel járnak az iskolában, ezzel is erősítve az érzelmi biztonságukat. Emellett mindig kéznél van a társas- és logikai játékok változatos gyűjteménye, amikhez igény szerint nyúl a pedagógus.
Hogyan lehet beiratkozni a 2025/2026-os első évfolyamba?
-
Megismeritek a Zenitet: Nézzétek meg a honlapunkat, a Facebook oldalunkat, gyertek el eseményeinkre, Iskolanyitogatónkra. Beszéljétek meg, passzol-e hozzátok az iskolánk pedagógiai programja és közösségi értékei! Ha úgy érzitek, ez a ti utatok, és a többletköltségek is elfogadhatóak számotokra, várjuk a jelentkezéseteket!
-
Kinek javasoljuk a Zenit iskola-előkészítőt?: Az a tapasztalatunk, hogy az iskola-előkészítő foglalkozások nem csupán a gyerekek fejlesztéséről, vagy esetleges hiányosságaik bepótlásáról szólnak. Sokkal inkább egy kibővített lehetőségről, hogy megismerjétek az iskolát, egymást, a gyerekek pedig elkezdjék annak a közösségnek a felépítését, amiben a következő években tanulni fognak. A tanítót és az iskola munkatársait is jobban megismerhetitek, ráadásul “természetes közegükben”.
-
Jelentkeztek a Zenitbe: a honlapunkon keresztül tudjátok jelezni az érdeklődéseteket, egy Jelentkezési űrlap kitöltésével (amint lehetővé válik), aminek része a család és gyermeketek bemutatása. Nagyon örülünk, ha a szülők egymástól függetlenül is írnak nekünk, így még több szempontot tudunk figyelembe venni a felvételi beszélgetések során.
-
Személyes találkozás vagy találkozások során jobban megismerjük egymást, hogy meghozhassuk a legjobb döntést: Ezért a jelentkezés lezárása utáni hetekben a kiválasztott családokkal személyes találkozásokat szervezünk. Ebben a fázisban a Zenit munkatársai, különösen a leendő tanító beszélgetnek veletek személyesen.
-
Februárban megszületik a döntés az iskolakezdésről. A Zenit döntéséről február végéig értesítünk titeket.
Mi alapján választunk a jelentkezők közül?
A jelentkezéstől a beiratkozásig egy olyan folyamat zajlik, amely során mind a gyermek és családja, mind az iskolánk munkatársai sok új felismeréshez jutnak egymásról és magukról. Fontos, hogy ez egy biztonságos, partneri légkörben történjen meg, ahol transzparensen kommunikálunk a lehetőségekről és a döntésekről.
Célunk, hogy mindenki elégedett legyen később a döntésével, ezért fontosnak tarjuk, hogy a kiválasztás szempontjairól előre tudjatok, akkor is, ha ezek csak később állnak össze egységes képpé. A felvételi folyamat során leginkább vizsgált szempontok:
-
Gyermek-család-pedagógus hármas egységének kapcsolódása, dinamikája.
-
Gyerekek közötti kapcsolódások minősége, csoportszintű együttműködés és konfliktusok.
-
Speciális bánásmódot igénylő gyermekek aránya, összetétele az osztályban.
-
Iskolai jelentkezés ideje, előkészítő foglalkozásokon való részvétel.
-
Korosztályok megoszlása.
-
Tudja-e vállalni a család a többletszolgáltatások költségeit.
További kérdések esetén először a Gyakran Ismételt Kérdések oldalunkat érdemes felkeresni. Ha ott sem találtál választ, fordulj hozzánk bizalommal!