Image by Erhan YILDIRIM
Iskola-fenntartási támogatás

A gyermekek utáni állami normatív támogatásra a Zenit Általános Iskola is jogosult. Az iskola fenntartásának költségeihez azonban a normatív támogatásnál nagyobb részben járulnak hozzá a szülők, az iskola-fenntartási támogatásuk fizetésével. Enélkül nem lenne lehetséges a kis létszámú, differenciált figyelmet nyújtó, a szülőkkel rendszeres, intenzív kapcsolatot tartó iskolánk fenntartása, valamint az oktatási filozófiánkban megfogalmazott célok szerinti pedagógiai munka.

A szülők által fizetett iskola-fenntartási támogatás mértéke jelenleg 150.000 Ft/hónap, évi 12 alkalommal. Ezen felül a tanulói jogviszony létrejöttekor egyszeri 150.000 Ft fizetendő. Az ebéd díja 944 Ft/nap.

A gyermek betegsége, hiányzása, valamint az oktatás munkaformájának változása az iskola-fenntartási támogatás megfizetése alól nem mentesít. Az ebéd díja jelenléthez kötött, mely az előző tanítási nap délig lemondható.

Az iskola Közösségi Ösztöndíj Programja keretében ösztöndíj igényelhető.